טיפים לסידורי פרחים

סידור פרחים צרפתי קלאסי – כך תעשו זאת

איך בוחרים את הזנים שישולבו בסידור הפרחים?
השלב הראשון הוא בחירת זני הפרחים לשילוב בסידור הפרחים. זר מגוון וקלאסי יכלול לרוב מעט ירק ונוכחות מרשימה של פרחים בשלושה עד ארבעה צבעים עיקריים, כאשר רצוי לא להעמיס על הזר יותר מדי זנים. שמור על החלק התחתון של הפרחים כדי ליצור מראה טבעי יותר ולהגדיל את נפחו. סידור פרחים מושלם יהיה בעל איזון טוב של צבעי הפרחים למעט ירקות.

לטפח כל אחד מהפרחים
סט טרי של פרחים שזה עתה נקטפו או השתמרו היטב נראה שונה מיום או יומיים של פרחים בצנצנת המים. שווה לפרחים שלך מראה מושלם על ידי חיתוך עלי כותרת לא צמודים וגיזום עלי כותרת עם פגמים כהים או בהירים. למרות שהפרחים עשויים להיראות קצת יותר קטנים – שמירה על המראה ללא רבב של כל סידור פרחים תהפוך אותו למקצועי ויפה יותר ותעניק לו חיים ארוכים על השולחן לקישוט.

בניית הסידור עצמו: הטכניקה הצרפתית הקלאסית
הסוד בבניית סידור פרחים מאוזן נוסח הצרפתי הקלאסי הוא בתנועה הסיבובית בה אתם משלבים פרח אחר פרח מפנים אל החוץ. התחילו עם שלושה או ארבעה פרחים וסובבו את הסידור בין האגודל לאצבע המורה. הוסיפו פרח אחר פרח תוך שמירה על איזון בין גוונים וזנים של פרחים סבב הפרחים במרכז. מדי פעם הוסיפו גם ירק בין הפרחים כאשר כולם מונחים באותה זווית ביחס לבסיס הסידור מטה. תנו לזר לגדול אט אט בצורה ספירלית עד שתגיעו לגודל הרצוי.

קשירת הפרחים: השאירו מקום לעלי הכותרת להיפתח
קשר סרט מיוחד סביב זר הפרחים ולפפו טובות את הסרט סביב הפרחים. לאחר חשוב הוא לקטום בעדינות את קצה הסרט. אם אתם משתמשים בפרחים טריים שכותרתם עדיין סגורה מומלץ לכרוך את הסרט בחלקו התחתון של הגב, על מנת שהפרחים להמשך יפתח בהמשך.

איזה אורך גבעול להשאיר?
ההחלטה על גודל הגבעול הסופי תלויה במידה רבה בעיצוב סידור הפרחים או הזר. אם מדובר בזר שנארג ביד או מונח בצנצנת דקה, אפשר להשאיר גבעולים ארוכים. סידורי פרחים שנועדו להשתלב במעמד שולחני נמוך ידרשו לחתוך את הגבעולים לאחר שהזר מוכן להתאים לכל הפרחים באותו אורך. כעת, כשהזר מוכן, ניתן להוסיף מעט גימור ולגזום עלי כותרת רופפים או מעט פגומים במהלך סידור הפרחים