טיפול והשקייה של פרחים

טיפים להארכת חיי זר הפרחים

ברכותינו על קבלת זר מאתר flowernet. ברצוננו לתת מספר טיפים על מנת לשמור על נראות הזר ולסייע באריכות ימיו. רצוי להימנע מהכנסה של הזר אל תוך אגרטל משומש. יש לשטוף את אגרטל הפרחים, להשתמש במים חמים וסבון כלים לפני כל שימוש מחדש . מטעמי נוחות אנו ממליצים להעדיף אגרטל זכוכית ולא אלומיניום או מתכת. זכוכית שקופה תאפשר לכם לבדוק את מצב הזר מדי תקופה וגם לזהות את הצורך בהחלפה של המים.

יש עוד כמה טיפים אפקטיביים עבור הארכת חיי הזר:
א. מים – זכרו כי פרחים חתוכים מעדיפים מים פושרים. התייעצו עם נציגי חנות הפרחים או קראו מידע באינטרנט כדי להבין איזה סוג של זר יש אצלכם. מלאו את המים בגובה שליש מהאגרטל, ערבבו מעט אבקת מזון פרחים .מומלץ להחליף את המים באגרטל אחת לשלושה ימים, כך תשמרו על מים צלולים ונקיים. במידה והפרחים ישנים ונראים קצת “עייפים” ניתן לשים מים רותחים באגרטל, הרתיחה מעוררת את הפרחים ומרעננת אותם.

ב. אחזקה – מבחינת אחזקה קבועה דורש זר הפרחים הסרה של העלים הממוקמים בתחתית הגבעול. עלים אלו הופכים כר לחיידקים וניתן להיפטר מהם בקלות באמצעות סכין חדה או מספריים. עלים כמושים אלו פולטים גז אתילן ומאיצים את תהליך הכמישה בשאר הפרחים החיים. חדשו את חתך הגבעול מבלי למעוך אותו ושמרו על זווית אלכסונית. בנוסף, תוכלו למנוע כניסה של בועות אוויר אל תוך הגבעולים במידה ותגזרו אותם בכיור תחת כמה סנטימטרים של מים.

ג. מיקום – לא משנה אם הזמנתם משלוח פרחים בנס ציונה, חיפה, תל אביב, באר שבע או אילת גולת הכותרת של טיפול נכון בזרים היא בחירה של מיקום. זר פרחים לא אמור להיות בחשיפה ישירה לשמש, היות ובצורה כזו הוא צפוי להתייבש במהירות. מקמו את האגרטל במקום מואר בשמש עקיפה. אל תציבו את האגרטל בקרבת מזגן, מפזר חום או מכשיר חשמלי הפולט אנרגיה. טמפרטורה נמוכה בחדר מקטינה את קצב ההתנדפות של המים ומאטה את כמישתם.