loader-image

זר ורדים מרגש לכל אירוע

בלוג

alt


זר ורדים מרגש לכל אירוע

ישראל בעלת האקלים החמים והנוח מתהדרת ביצוא תוצרת חקלאית לעולם כולו. מלבד פירות וירקות פרחים שונים עושים את דרכם ברחבי הגלובוס. הפרחים הנפוצים ביותר מתוצרת ישראל בעולם הם פרחי השעווה, ואחריהם הוורדים הגדלים על פני שטח של 214 דונמים. בישראל נמצא בעיקר שני זנים של הצמח – ה"ורד הצידוני" חובב המים הגדל ליד הנחלים ו"ורד הכלב" הגדל ברכסי הגליל והכרמל. בחורף, הפרחים הישראלים הגדלים בחממות עושים את דרכם למדינות אירופה החמות.

אילו תמונה עולה בעיני רוחכם כאשר אתם חושבים על זר ורדים? האם יהיה זה הזר הלבן שאוחזת הכלה בחתונתה, זר אדום ורומנטי הנשלח ביום האהבה או אולי דווקא זר צבעוני המשלב את הגוונים השונים בהן מתהדרת "מלכת הפרחים". הורד, שלעתים קרובות מבלבלים בינו לבין פרק השושנה מלווה אותנו בשלבים שונים בחיים ומגיח ברגעים המרגשים ביותר. הבה ונגלה את משמעות הנסתרת של הפרח.

צבעי הורד

לצבעי הורד ולכמות הפרחים בזר משמעות וקונוטציות שנחקקו בתרבויות שונות במשך השנים. אם נבחן את משמעותו בתרבות הסינית למשל נגלה כי אם קיבלתם סט של 11 ורדים יתכן וכוונת מעניק הזר דווקא לרמז על המספר 2 (1+1) שהגייתו בשפה הסינית קרובה מאד לדרך בה מבוטאת המילה אהבה. ומה כל אחד מצבעי הורד מסמל?

ורד לבן: הוורדים הלבנים מסמלים את הטוהר והשלמות. כפי שאשה לובשת שמלה לבנה ביום חתונתה לסמן את ההתחלה של החיים המשותפים יחד מתוך תמימות ילדותית, הזר הצחוק מעצים את הסמל.

ורד אדום: ורד בגוון האדום הארגמני העז מסמל אהבה עוצמתית ועזה מחד, והוקרת כבוד מאידך. את הורדים האדומים נמצא כסממן רומנטי מרגש אם בגרסת פרח בודד יחיד העטוף בקפידה או כזר אדמדם הפותח את הלב.

ורד כתום: הוורדים הכתומים מקושרים עם רגשות חזקים. הם משתלבים בסידורי הפרחים החגיגיים על מנת להוסיף צבע משמח לזר הוורדים. כאשר שולחים זר כתום בלבד לאדם אנו מעוניינים להפגין געגועים, הערכה וסימפטיה.

ורד צהוב: לורד הצהוב משמעות של חברות עמוקה או סולידריות. בדרך כלל נגלה כי הורד מוענק כמחווה אפלטונית. בנוסף, נפגוש את הוורדים הצהובים גם בזרים פרחוניים המשתלבים בסידורי שולחן באירועים קיצים, כאשר צבעם החינני הופך כל סידור פרחים למרהיב ביופיו.

ורד ורדרד: הצבע הוורוד מציין אף הוא שמחה והערכה, כמו גם גישה ילדותית ומתקתקה יותר. שילובי הצבעים הוורודים בזר אדמדם מוסיפים למחווה הרומנטית טאץ' עדין וצעיר יותר.

שילובי ורדים

אחרי שגילינו את משמעותו של כל צבע, לא נופתע לגלות כי כאשר משלבים מספר ורדים המוענקים יחדיו אנו מעניקים להם משמעות נוספת. ורד יחיד בתוך מגוון של פרחים שונים משמעותו – אתה אהבתי היחידה! ורד לבן בודד לצד ורד אדום מציין את הרצון להיות יחדיו לעד ומקבץ של ורדים צבעוניים יאפשר להפגין הערכה.

אכן, מלכת הפרחים שימשה כאמצעי נפלא להפגין רגשות ואנו מוצאים אותה כבר בציורים ותיאורים מתקופת יוון העתיקה, מצריים והאימפריה הרומית. הגוונים הרבים בהם ניתן למצוא את הפרח הפכו אותו לאביזר מבוקש המעצים את תמונות החתונה במשך שנים רבות, כאשר הוא אף משמש לקישוט בשערן של נשים כמו גם לעיטור מקטורן של גברים.

גלו לנו – מהו צבע הורד האהוב עליכם ולמי הייתם רוצים לשלוח זר ורדים מלא אהבה והערכה?

לזרי הורדים של פלאוורנט >>